CITLIVOST A VNITŘNÍ SVĚT

Co je to vysoká citlivost a jak s ní pracovat?

Vysoká citlivost je vrozenou vlastností nervového systému, který je extrémně reaktivní. To znamená, že pro jeho aktivaci stačí opravdu velmi malý podnět. Jednoduše řečeno je to zvýšená vnímavost vůči okolním vjemům. Proto jsou vysoce citliví lidé velmi často snadno zahlcení. Náročné jsou pro ně situace, kde je příliš hluku, nepořádek, chaos, mnoho lidí a podobně. Přirozeně pak vyhledávají klidná místa pro znovu nabití síly a získání energie. Milují přírodu, ke které cítí hluboký vztah.

Dalším projevem vysoké citlivosti je přebírání nebo nasávání emocí, fyzických projevů, bolesti i energie (pozitivní i té stresující) od ostatních. Vysoce citlivý člověk je pak jako taková houba nasávající vše okolo. Důležité je se naučit rozeznávat „co je moje“ a „co je tvoje“.

Vysoká citlivost sebou přináší i zvýšenou schopnost empatie, nikoliv ve smyslu soucítění s druhými, ale jako umění vnímat velmi jemné energie na hluboké úrovni. Lidé s vysokou citlivostí vše zpracovávají intenzivněji a hlouběji, vše propojují, vnímají jemné nuance v jejich okolí. Jejich mysl pracuje na plné obrátky.

Možná dnes slyšíš o vysoké citlivosti poprvé.  Do teď jsi měla pocit, že do tohoto světa úplně nezapadáš a připadala si divná, nenormální. Možná často propadáš negativním emocím a ani nevíš proč. Pojď se mnou téma vysoké citlivosti prozkoumat více a zjisti, že veškeré Tvé pocity jsou zcela normální a nejsi v tom sama. Zvu tě k vyzkoušení testu citlivosti zdarma! A jak žije jedna citlivka můžeš sledovat na mém osobním profilu. 🙂

Poznej svůj Vnitřní Svět

Tvé nitro. Prostor, kde sídlí Tvá duše. Tvůj Vnitřní Svět. Každý jej máme, ať chceme nebo ne. Při vědomé práci na svém seberozvoji hraje Vnitřní Svět zásadní roli. Je to prostor, kde jsou uchovány všechny vzpomínky, pocity, zkušenosti.

Vnitřní Svět vnímám jako místo, kde si můžeš vytvořit vše, po čem Tvá duše touží. Vyléčit stará zranění, změnit nefunkční programy a vytvořit zcela nové láskyplné prostředí. Takové, které naplní všechny Tvé potřeby. Prostor s Tvými pravidly, plný bezpečí, radosti, přijetí a podpory.

Toužíš po…

– porozumění a pocitu, že na světě nejsi sama?

– přijetí sebe sama takové, jaká jsi, bez podmínek?

– stabilním pilíři, o který se vždy můžeš opřít?

Naučím Tě vnímat sebe samu, otočit zrak k sobě, pomůžu Ti v nitru vytvořit příjemné a bezpečné prostředí pro případnou hlubší práci, kterou ale přenechávám jiným odborníkům.

Se mnou Tě nečekají hluboké ponory, ale zábavná a tvůrčí práce, která Ti dodá odvahu a pomůže objevit, kým opravdu jsi a co vlastně chceš.

„Máš-li pocit, že na tento svět nepatříš, jsi zde proto, abys vytvořila svět lepší.“ (neznámý autor)

Překonat strach a otočit zrak do svého nitra vyžaduje nutnou dávku odvahy a odhodlání, přináší to však své ovoce s podobně sebelásky, sebepřijetí a sebevědomí. To, co uvnitř sebe objevíš a vytvoříš, to už Ti nikdo nevezme. Je to Tvůj svět. Tvůj bezpečný svět, do kterého se můžete kdykoliv s radostí vracet. Vyber si individuální ochutnávku Lesní Mysli a těš se na nový zážitek!

Znám své možnosti

Nepouštím se do vod, které přísluší lékařským odborníkům nebo terapeutům. Mé služby nenahrazují lékařskou péči. Ke své práci přistupuji zodpovědně, vždy s ohledem na své zkušenosti, vědomosti a schopnosti. Můžeš mi důvěřovat.

Za stromem

Máš na srdci otázku?

Neváhej a napiš mi na sylva@tavarila.cz