...

REST – ART aneb Umění odpočinku

autor: | Pro 15, 2022 | Zprávy z lesa

Liška

Když se řekne odpočinek, co si vybavíte? Ležení na gauči, četbu knihy, sport nebo procházku v lese? Není totiž odpočinek jako odpočinek a dopřát si ten, který je pro naše tělo i mysl opravdu blahodárný je opravdové umění. V době, kdy je naše mysl zahlcena desítkami tisíc podnětů denně je obtížné najít ten správný způsob odpočinku,
který byl opravdu uzdravující a doplnil ztracené zásoby energie.

Obzvlášť hypersenzitivní neboli vysoce citliví lidé jsou velmi často a rychle zahlcení a unavení a vědomý odpočinek je pro ně zásadní pro přežití. Mám ale dobrou zprávu! Stačí malá změna, která vede k velkým výsledkům.

Jak to tedy je? Ať už sebou po práci praštíte na gauč a zapnete televizi nebo hodíte kabelku
do kouta a vyrazíte na svou oblíbenou lekci spinningu nebo jógy, pokud jste mentálně nepřítomni – ODPOJENÍ od svého těla, nemá tento odpočinek téměř žádný přínos. Bude to naopak další stres pro tělo, které tak lačně čeká, až si odpočine.

Pro změnu stačí opravdu málo. Klíčové je UVĚDOMĚNÍ.  
Až znova přijde čas vyhrazený pro váš odpočinek v jakékoliv formě – ZASTAVTE SE.
Úplně. Sedněte si, zavřete oči a 1 až 2 minuty pozorujte svůj dech. Tady a teď sobě i svému tělu řekněte: „Teď jsem tu pro tebe, tenhle čas je vyhrazený pro tebe, čas na to, aby sis odpočinulo a mohlo načerpat novou sílu. Vnímám Tě.“ Buďte myšlenkami přítomni a spojeni se svým tělem.

Pro vaše tělo tohle bude jasný signál – AHA, to je ten čas, kdy se odpočívá! Vaše tělo vám za tuto malou, ale vele významnou změnu nesmírně poděkuje. Rozdíl ucítíte prakticky ihned. Trénujte umění odpočinku.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.