Kdo je Tavarila?

Jmenuji se Sylva Pekařová a jsem žena s citlivou duší. Jsem průvodkyní cvičením Lesní Mysl a kamarádka vysoce citlivých žen. Jsem také tvůrkyní Tavarily, která pomáhá ženám poznat a tvořit Vnitřní Svět tak, aby byl pro ně místem bezpečí, přijetí, radosti a podpory.

Ráda inspiruji k vědomu žití a bytí. Mým posláním je motivovat, učit a vést ženy k sebe – poznání / lásce / vědomí, k tomu, aby se staly tvůrkyněmi svého života a aby se přijaly takové, jaké jsou, se všemi svými dokonalými nedokonalostmi.

Učím je přijímat jejich citlivost jako Dar.

„Poznání sebe sama je počátkem vší moudrosti“

(Aristoteles)

Vše, co potřebujeme ke šťastnému a harmonickému životu je již dávno ukryto uvnitř nás a ačkoli je to známé klišé, já pevně věřím, že sebepoznáním a vědomou prací na sobě samé dokážeme měnit nejen sebe, ale i celý Svět! Věřím také, že smyslem našeho života je být šťastná, užitečná a taková, jaká doopravdy jsem, s vědomím, že být citlivá je normální. Snažím se svou pozornost zaměřovat na pozitivní aspekty našich životů a hledání toho dobrého a funkčního. Ráda to naučím i Tebe.

Má práce stojí na psychologických základech, životních zákonitostech, sdílení mého osobního příběhu a bohatých zkušeností v oblasti osobního rozvoje. Ke své práci využívám také svět fantazie, léčivé prostředí lesa a podporující vůně. Propojuji tak tvořivost naší mysli a dary přírody. Les vnímám nejen jako symbol transformace, ale také jako svobodné a bezpečné místo, kde můžeme být samy sebou bez jakýchkoli přetvářek a masek.

Pracuji s účinnými metodami a technikami pro posílení sebevědomí a sebehodnoty, využívám vizualizace, afirmace, cvičení Lesní Mysl, humor a nadhled pro odlehčení. Mými pomocníky jsou také přírodní vůně esenciálních olejů pro podporu záměru. Otevírám dveře do Tvého nitra svým laskavým hlasem a přístupem, aby zde proběhla péče a radostné přijetí. Obejmu Tě svou živou a vřelou energií a podpořím v sebepoznání a rozvoji.

Můj příběh

Jak to v životě bývá i má cesta osobního rozvoje začala v době životní krize. Na sklonku dospělosti přišla první zkušenost s hlubokým emočním propadem. Potýkala jsem se s psycho-spirituální krizí a začala si klást otázky, nad kterými mě nikdy předtím nenapadlo přemýšlet.

„Kdo jsem? Co chci? Jaký má můj život smysl? Proč mám tyto nepříjemné pocity? Odkud přichází? Co znamenají? Co se mám naučit a pochopit? V čem jsem vlastně dobrá? Jak mohu pomáhat ostatním? A proč jsem taková, jaká jsem? Proč mi nikdo nerozumí?“ A takto bych otázkami mohla dláždit celý Vesmír.

S každou zodpovězenou otázkou se mi otevírala cesta sebepoznání a velkého porozumění. Střípky zapadaly do mozaiky. Najednou jsem měla pocit, že začínám mít svůj život ve svých rukou, už jsem nejela na autopilota, ale rozuměla jsem souvislostem a neskutečně mě to bavilo a baví stále.

Začala jsem odkrývat svůj bohatý a pestrý Vnitřní Svět. Naučila jsem se v něm tvořit prostor, ve kterém platila má vlastní pravidla. Bezpečný prostor, ve kterém bylo možné cokoli jsem zrovna potřebovala. Vnitřní Svět se tak stal stabilním pilířem v mém životě. Často se do něj nořím v momentě, kdy se cítím nepřijímaná nebo když má citlivá stránka potřebuje porozumění.

Objevila jsem i stinná místa plná strachu a bolesti, která mě občas skličovala takovou silou, že si vyžádala nálepku panické ataky a úzkosti. Naučila jsem se je přijmout a pracovat s nimi tak, aby byl můj život šťastný a naplněný. Konečně jsem objevila a pochopila svou citlivost a naučila se ji přijmout a vnímat jako svou přirozenou součást, která může mít i své výhody.

Už jsem nebyla ta divná holka s pocitem, že ji nikdo nerozumí. A když jsem zjistila, kolik vysoce citlivých ve společnosti je, velice se mi ulevilo. NEJSEM V TOM SAMA!

A protože jsem holka knihomolka a ráda přicházím věcem na kloub, ponořila jsem se do studia nejen odborné literatury, ale i spolupráce s psychoterapeuty a lektory osobního rozvoje. Dnes je to více než 15 let zkušeností a moudrosti, kterou jsem se s radostí a nadšením rozhodla šířit dále. Tvořím pro nás besedy, skupinové workshopy, zážitkové víkendy, procházky v lese i on-line kurzy.

I Ty jsi zvána na cestu poznání. Bude to zábava!

I Ty jsi zvána na cestu poznání. Bude to zábava!

vysoká citlivost

Zajímavosti o mě:

 

  • Miluju zpívání, požitky, umění a krásno
  • Ráda poznávám nepoznané, vně i uvnitř, nahoře i dole, jsem prostě zvědavá
  • Jsem žena z lesa, i když žiji ve městě
  • Mým největším úspěchem jsou dvě zdravá mláďata a fajn partnerství
  • Má citlivost mi dala dar hlubokých prožitků a vhledů
  • Úspěšně pracuji se svými stíny, které mě občas přijdou otestovat
  • Mám ráda humor, ironii a dvojsmysly (oblíbený seriál IT crowd)
  • Mluvím sprostě a bývám trapná (jo i víly to občas umí)

Chceš mě a mou práci poznat více?

Ráda Tě uvidím v mé Facebookové skupině