Kdo je Tavarila?

Jmenuji se Sylva Pekařová a jsem žena s citlivou duší. Jsem průvodkyní cvičením Lesní mysl, zpěvačka a kamarádka vysoce citlivých. Ve virtuálním prostoru používám jméno – přezdívku Tavarila, což je elfský překlad jména Sylva a znamená Žena z Lesa nebo lesní žínka.

Ráda inspiruji k vědomému bytí a radostnému žití. Mým posláním je šířit osvětu o Lesní mysli i vysoké citlivosti, motivovat, učit a vést klienty k sebepoznání,  sebelásce a sebevědomí, k tomu, aby se naučili ovládat svou mysl, uměli zaměřit svou pozornost v životě na to dobré a nacházeli ve svém životě radost, stabilitu, nadhled a naději.

„Poznání sebe sama je počátkem vší moudrosti“

(Aristoteles)

Pevně věřím, že sebepoznáním a vědomou prací na sobě samých dokážeme měnit nejen sebe, ale i celý Svět. Věřím také, že smyslem našich životů je být šťastný a užitečný, zkrátka bychom si ten náš život měli umět užít, ikdyž naše životní okolnosti nejsou zrovna šťastné. Na ochutnávkách Lesní mysli učím klienty zpomalit, pobýt v přítomném okamžiku, ztišit se, aby mohli nahlédnout do svého nitra, uslyšet své potřeby a zavnímat pocity, které mohou být přehlušené každodením shonem a starostmi. 

Má práce stojí na psychologických základech, vědeckých poznatcích a bohatých zkušenostech v oblasti osobního rozvoje. Ke své práci využívám léčivé prostředí lesa a podporující vůně přírodních esenciálních olejů. Propojuji tvořivost naší mysli a dary přírody. Les vnímám nejen jako symbol transformace a očisty, ale také jako svobodné a bezpečné místo, kde můžeme být sami sebou bez jakýchkoli přetvářek, masek a hodnocení.

Pracuji s účinnými metodami a technikami pro zklidnění mysli a posílení sebevědomí a sebehodnoty, využívám prvky mindfulness, koučinku, řízeného rozhovoru, vizualizace, afirmace, humor a nadhled pro odlehčení. Tvořím osobní olejové parfémy na míru, které Vás podpoří na cestě k vašim cílům, snům a naplnění potřeb. Laskavě Vás provedu svým sametovým hlasem a veselým přístupem. Obejmu Vás svou živou a vřelou energií a podpořím v sebepoznání a rozvoji. Přijmu Vás takové, jací jste.

Můj příběh

Jak to v životě bývá i má cesta osobního rozvoje začala v době životní krize. Na sklonku dospělosti přišla první zkušenost s hlubokým emočním propadem.  Začala jsem si klást otázky, nad kterými mě nikdy předtím nenapadlo přemýšlet. „Kdo jsem? Co chci? Jaký má můj život smysl? Proč mám tyto nepříjemné pocity? Odkud přichází? Co znamenají? Co se mám naučit a pochopit? V čem jsem vlastně dobrá? Jak mohu pomáhat ostatním? A proč jsem taková, jaká jsem? A takto bych otázkami mohla dláždit celý Vesmír.

S každou zodpovězenou otázkou se mi otevírala cesta sebepoznání a velkého porozumění. Střípky zapadaly do mozaiky. Najednou jsem měla pocit, že začínám mít svůj život ve svých rukou, už jsem nejela na autopilota, ale naučila jsem se rozumět souvislostem. Pochopila jsem, že to, co žiji, si tvořím sama převážně nastavením své mysli.

Ve svém nitru jsem vedle veselé a živé energie objevila i stinná místa plná strachu a bolesti, která mě občas skličovala takovou silou, že si vyžádala nálepku panické ataky a úzkosti. Nyní již vím, že jsou součástí mé vysoké citlivosti, pro kterou jsou charakteristické hluboké prožitky a nasávání emocí druhých. Naučila jsem se tyto negativní emoce přijmout a pracovat s nimi tak, aby mne v životě neomezovaly. Na druhou stranu sebou vysoká citlivost přináši silně vyvinutou intuici a empatii, díky které mohu vnímat velmi jemné nuance například ve vztazích a komunikaci.

Odborné znalosti pro práci s lidmi jsem získala v rámci studia sociální práce a sociální politiky na Slezské univeritě v Opavě. Své vzdělání jsem podpořila nejen studiem odborné literatury, ale i spoluprací s psychoterapeuty a lektory osobního rozvoje. Dnes je to více než 15 let zkušeností, které jsem se s nadšením rozhodla šířit dále jako certifikovaná průvodkyně Lesní mysli.

Tavarila mezi stromy

Vydejte se do Lesa na cestu poznání! Bude to zábava!

vysoká citlivost

Znám své možnosti

Nepouštím se do vod, které přísluší lékařským odborníkům nebo terapeutům. Mé služby nenahrazují lékařskou péči. Ke své práci přistupuji zodpovědně, vždy s ohledem na své zkušenosti, vědomosti a schopnosti. Můžete mi důvěřovat.

 

Zajímavosti o mě:

 

  • Miluju zpívání s kapelou 3+1Band, FrenchPress nebo Verse 1+1
  • Jsem požitkářka a mám ráda umění a krásno
  • Ráda poznávám nepoznané, jsem prostě zvědavá 🙂
  • Jsem žena z lesa, i když žiji ve městě, nenosím batiku a holím si nohy
  • Vysoká citlivost mi dala dar hlubokých prožitků a vhledů
  • Úspěšně pracuji se svými stíny, které mě občas přijdou otestovat
  • Hodně hlasitě se směju, jsem ironická a dvojsmysly jsou pro mě ráj
  • Na seriál IT crowd bych se mohla dívat zas a znova
  • Mluvím sprostě a bývám trapná (jo i víly to občas umí)

Chcete mě a mou práci poznat více?

Sledujte mě na Facebooku!