LESNÍ MYSL 

Využij přirozeně léčivého prostředí lesa pro zdraví a psychickou pohodu

 

Jak je známo a vědecky podloženo, pobyt v lese má uzdravující účinky a blahodárně působí na naše tělo i mysl. Pobyt v lese přispívá k nalezení životní rovnováhy a radosti. V dnešní uspěchané době plné hluku a vjemů je přirozené, že lidé hledají klid a uvolnění v přírodě a les je ideálním místem pro načerpání nové energie, relaxaci a osvěžení.

Pocity zahlcení, únavy, stresu, nervozity, nedostatku energie, vyčerpání, to jsou jen některé typické negativní projevy u vysoce citlivých osob vyplývající v důsledku velkého smyslového zahlcení.  Stejně tak je ale pro vysoce citlivé lidi typická hluboká láska k přírodě a klidnému prostředí. Cvičení Lesní Mysl jsem si oblíbila právě proto, že jsou jednoduchá a vnímám je jako ideální řešení doplňující zdravý životní styl.

„Do lesa chodím, abych ztratil mysl a našel svou duši.“ —  John Muir

Stačí jen pár minut v lese a téměř ihned můžeme pocítit nárůst vnitřní klidu, ustupuje stres a napětí, projasňují se naše smysly. Udělat si z návštěvy lesa každodenní zvyk nebo rituál má blahodárné účinky pro naše zdraví.

Poznej a zažij Lesní Mysl

Lesní Mysl je název finského konceptu cvičení dovedností mysli za podpory léčivých účinků lesa. Jinak řečeno jde o jednoduchá cvičení v lese, zaměřená na ztišení, zklidnění mysli, dech, prožití přítomného okamžiku, získání nadhledu a inspirace, využívající prvky mindfulness (všímavosti), pozitivní psychologie a koučinku. Lesní mysl rozvíjí umění zpomalit, naladit se na sebe, zastavit se. Ráda využívám cvičení Lesní Mysli při své práci také proto, že je zaměřená pozitivně a hledá v životě to dobré.

Cvičení Lesní Mysl je nenáročné, vhodné pro všechny věkové i profesní skupiny. Pracovní vytížení a stres dnes totiž prožívá téměř každý. I když Lesní Mysl není založená na práci s energií a přesvědčeních, respektuje každého s jeho osobním přístupem k lesu a přírodě jako takové. Lesní Mysl je otevřená, probouzející zvědavost, úžas, úctu, vděčnost, pocity bezpečí a přijetí.

Les byl pro mě vždy místem, kde se cítím uvolněně, svobodně, prostě svá. Netušila jsem, jak moc může cvičení Lesní Mysl posunout můj prožitek z lesa na další úroveň. Přirozeně. Jednoduše. Zkus to taky!

Provedu Tě

Jako certifikovaná průvodkyně cvičením Lesní Mysl Tě zvu na dvouhodinovou zážitkovou procházku v lese, kde získáš mou plnou pozornost a péči. Naučím Tě cvičení, která pak můžeš zařadit do každodenní praxe. Do Lesa můžeš také vstoupit se záměrem a odnést si odpovědi na své otázky.

Ochutnávka Lesní Mysli probíhá v malých skupinkách tak, abych vždy zachovala dostatečný a bezpečný prostor pro sdílení a inspiraci. Na žádost lze domluvit i individuální ochutnávku.

Tavarila

Máš na srdci otázku?

Neváhej a napiš mi na sylva@tavarila.cz